ФОРУМ

   
 
 

Розвиваючись в материнському організмі, дитина знаходиться в навколоплідній рідині. Вплив на нього сил гравітації значно ослаблений. Появу дитини на світ можна порівняти з поверненням на Землю космонавтів, які довгий час жили в умовах невагомості. Як і на них, на новонародженого набігає сила земного тяжіння. У воді дитина стає в 7-8 разів легше, ніж в повітряному середовищі.

 
 
 

         Немовля дістає можливість вільно рухати руками і ногами, а відповідно, швидше вчитися управляти ними, що необхідне для активного знайомства з навколишнім світом.

Мета наших занять плаванням з новонародженими—не виховання плавців- рекордсменів, а зміцнення здоров'я дитини, її гармонійний і швидкий розвиток.

 

У воді у малюка поліпшується периферичний кровообіг, а значить, полегшується робота серця. За рахунок глибшого вдиху і видиху збільшується вентиляція легенів, із-за чого хвороботворні організми видаляються з легенів. Всі органи і тканини дитини отримують більше кисню, інтенсивніше протікають в його організмі обмінні процеси.

 

Не можна забувати і про масажуючу дію води на тіло дитини, яка також сприятливо впливає на периферичну нервову систему.


       Вправи у воді, які багаторазово повторюються, мають таке ж значення, як і гімнастика: вони тренують і укріплюють серцево-судинну, дихальну, травну системи, руховий апарат дитини.
 

          У домашній ванні для новонародженого можна легко регулювати температуру води, поступово знижуючи її від заняття до заняття, дістаючи при цьому підвищення опору малюка вірусним захворюванням. І звичайно ж, раннє навчання плаванню привчає малюка не боятися води, що надалі допоможе уберегти його від нещасних випадків на річці, морі, озері.

         Ну а якщо ванна стала мала і тісна для Вашого малюка, доцільно продовжити заняття в басейні з нашими інструкторами, які підберуть індивідуальну програму занять для юного
плавця.